Atrakcyjne inwestycje deweloperskie w stolicy

Atrakcyjne inwestycje deweloperskie w stolicy

Przemierzając Warszawę, odnosimy wrażenie, że w każdej części miasta powstają nowe inwestycje. Wybór lokum to jedna z trudniejszych decyzji do podjęcia, a jej skutki odczuwamy przez długie lata. Przygotowaliśmy zestawienie luksusowych lokalizacji z myślą o wymagających klientach, ceniących sobie eleganckie i prestiżowe apartamenty.

Co miesiąc w stolicy oddaje się ponad tysiąc nowych mieszkań. Powstają one zarówno w centrum (na Powiślu), wzdłuż nowej linii metra (na Pradze i Woli), jak i na obrzeżach miasta (w Miasteczku Wilanów). Osoby poszukujące prestiżowego apartamentu w dużych miastach mają szczególne oczekiwania. Bogaci Polacy chcą, by ich nowy dom był dla nich azylem, miejscem zapewniającym prywatność i intymność. Z tego powodu lokale na ostatnich piętrach potrafią być zdecydowanie droższe od tych znajdujących się na niższych kondygnacjach i parterze. Pożądane są także przestronne penthouse’y lub apartamenty typu open space, położone najczęściej na ostatnim piętrze – ich ceny kilkukrotnie przebijają koszty innych lokali oferowanych w tym samym budynku. Na cenę zazwyczaj ma wpływ także bliskość do centrum miasta. Nie zawsze jednak tak jest, ponieważ przybywa zwolenników mieszkania w enklawach na obrzeżach metropolii, np. w Miasteczku Wilanów. Dla nich ważna jest przede wszystkim mała odległość domu od punktów usługowych i rozrywkowych, a tę niekiedy takie zamknięte osiedla zapewniają swoim mieszkańcom dzięki znajdującym się na ich terenie restauracjom czy sklepom. Równie istotnym czynnikiem jest wysoki standard – to apartament ma obsługiwać swojego właściciela, a nie na odwrót. Dlatego nierzadko deweloperzy oferują nowoczesne technologie i inteligentne rozwiązania, a nawet usługi concierge.

Apartament z widokiem na Wisłę

Nieruchomości w centralnej części miasta opierają się zmianom koniunktury. Taka inwestycja może bowiem zagwarantować utrzymanie wartości nieruchomości przez lata. Widokami na Wisłę i Stadion Narodowy kuszą potencjalnych lokatorów Apartamenty Solec 24 na Powiślu. Na dwunastu kondygnacjach rozmieszczone są mieszkania posiadające od dwóch (od 48 mkw) do pięciu pokoi (do 170 mkw). Cena za metr kwadratowy waha się od 10,5 tys. do 17 tys. zł. A zatem za mieszkanie trzeba zapłacić od 0,5 mln do 2,7 mln zł, natomiast za apartament typu open space – od 3,8 do 5,2 mln zł. Deweloper oferuje m.in. reprezentacyjny hol główny, panoramiczne windy i najnowocześniejsze rozwiązania techniczne. Chociaż okolica nie jest zbyt przyjazna właścicielom aut, deweloper chwali się czterema piętrami garaży (własne miejsce dodatkowo płatne 50 tys. zł). Inwestycja jest już zrealizowana.

Luksus w pobliżu metra

Chociaż nie wszyscy nim podróżują, to w okolicy drugiej linii metra zaczęły się pojawiać nowe apartamentowce. W naszym zestawieniu warto wspomnieć o Browarach Warszawskich na Woli. Między ulicami Grzybowską, Wronią, Chłodną i Krochmalną powstaje kompleks kilkunastu apartamentowców, biurowców oraz tętniąca życiem przestrzeń publiczna, otwarta całą dobę i dostępna dla każdego, nie tylko dla mieszkańców. Deweloper zachęca do zamieszkania w przestrzeni stanowiącej esencję miasta, w której użytkownicy znajdą wszystko, co w danej porze dnia czy roku będzie im najbardziej potrzebne do codziennego funkcjonowania i twórczego rozwoju. Ceny rozpoczynają się od 11 tys. zł za metr kwadratowy. Dostępne są mieszkania zarówno dla singli, jak i dla rodzin (powyżej 100 mkw). II etap w sprzedaży, inwestycja zostanie oddana w 2018 r.

Enklawa na obrzeżach miasta

Zwolennicy zamieszkania w swoistej enklawie oczywiście nie mogą ominąć Miasteczka Wilanów, w którym wciąż buduje się nowe apartamenty. Inwestycja Atmosfera Atelier oferuje szeroki wybór mieszkań o powierzchni już od 33 mkw. Klienci znajdą tu w szczególności bogatą ofertę mieszkań 2- i 3-pokojowych, jednak dostępne są także te 4- czy 5-pokojowe (do niemal 150 mkw). Mieszkania posiadają balkony, tarasy lub loggie, a te usytuowane na parterze – także ogródki. W obrębie inwestycji zaplanowany jest duży dziedziniec ze strefą rekreacyjną dla mieszkańców i placem zabaw dla dzieci. Deweloper przewidział 200 miejsc parkingowych. Oddanie inwestycji nastąpi za 2 lata.

Intymne apartamenty z dala od miejskiego zgiełku

Również na północy miasta powstaje ciekawa inwestycja. Apartamenty Sabbia, położone w prestiżowej części Bielan, przy granicy z Żoliborzem, powstają dla osób ceniących prywatność i spokój, chcących uciec od miejskiego zgiełku. Każdy apartament (w cenie ok. 2 mln zł) to ok. 150 mkw oraz 3 metry wysokości. Cena za metr kwadratowy oscyluje w granicach 13 tys. zł. W każdym z dwunastu apartamentów do dyspozycji mieszkańców są trzy przestronne sypialnie, dwie łazienki, garderoba, duża kuchnia, jadalnia i salon o wielkości 40 mkw. Deweloper przedstawia apartamenty jako miejsca odpoczynku – posiadające panoramiczne okna, ogrody na parterze oraz tarasy na ostatniej kondygnacji. Apartamentowce mieszczą się pośród starego drzewostanu, w pobliżu licznych terenów zielonych. Ze względu na odległość do centrum deweloper przewidział dwa miejsca garażowe na apartament. Inwestycja do oddania za 8 miesięcy.

Najbardziej ekskluzywny adres stolicy

Na koniec warto wspomnieć o jednej z bardziej spektakularnych inwestycji warszawskich ostatnich lat, której oficjalne otwarcie miało miejsce w marcu tego roku. Wciąż w sprzedaży są apartamenty w tzw. Żaglu Libeskinda przy ul. Złotej 44, liczącym 52 kondygnacje. O tym, że to najprawdopodobniej najbardziej ekskluzywny adres w stolicy, świadczy lista lokatorów, na której znalazł się m.in. Robert Lewandowski. Niewielu jednak może sobie pozwolić na kupno apartamentu w takiej lokalizacji. Najtańsze lokum to bowiem wydatek rzędu kilku milionów złotych.